top of page

Genelral Course Information

Our detailed event program is below. In order to ensure participant safety, the start and end times of the track may be changed if necessary.

 

Abbreviations and Meanings

EC: Event Center, AG: Ağlasun Square, KR: Kremna Ancient City

Sagalassos Segment Parkurları

Sagalassos Sky Ultra, tarihi parkurları ile eşsiz bir deneyimin parçası olmayı sunuyor. Yüksek rakımı ile dikkat çeken Sagalassos Antik Kenti, Burdur ilinin en önemli turizm değeridir. Aynı zamanda ülkemizin en büyük antik kentlerinden biri olan Sagalassos'u özel kılan birçok özellik mevcut. Psidia'lılar, ateş ve ışık ile antik kentler arasında haberleşerek saldırıları bertaraf etmişlerdir. Etkinlik parkurlarında ateş kulelerini kullanarak katılımcılara ve izleyenlere muhteşem bir görsel şov sunacağız.

Skyrunner World Series 20 yarışından biri olarak koşulacak etkinliğimiz bu seride ülkemizin ilk ve tek yarışı. Halihazırda dünya serilerinde koşulacak tek türk trail yarışı olan Sagalassos Sky Ultra birbirinden farklı parkur deneyimleri sunuyor. Ultra trail türünde gece koşulacak olan 80K KAS , skyrunning türünde 42K SSM ve 27K SSR, trail running türünde 17K STR, başlangıç düzeyinde 5K AFR ve 2K AKR olmak üzere 6 parkrumuz bulunuyor. Her seviyede katılımcı için tasarlanmış ışığın ve ateşin parkurlarında koşmaya bekliyoruz.

Segment Parkuru Özelikleri

Vertical Uphill

SSU Vertical Uphill

Etkinliğimizin parkurlarında da yer alan yüksek eğimli tırmanışlara benzer özellikte segmentlerdir. Bu segmentlerde yapılacak antrenmanlar zorlayıcı olmak ile birlikte koşu sitilinizin iyileşmesi ve performans gelişiminiz için değerlidir. Katılımcılar skyrunning türündeki etkinlikler için tırmanış antrenmanı olarak bu segmentleri kullanılabilir.

Wing Downhill

SSU Wing Downhill

Katılımcılar çoğu zaman parkurların ne kadar tırmanış içerdiğine odaklanır ve inişleri önemsemez. Oysa çoğu zaman toplam yükseklik kazanımı ile yükseklik kaybı eşittir. Bu sebeple iniş antrenmanı yapmak da önem arz etmektedir. Bu segmentlerimizde iniş çalışma imkanı bulacaksınız. Kanatlarınızı açın ve u tadını çıkarın.

Race Track

SSU Race Track

Sagalassos Sky Ultra yarış alanlarımızda gerçekleştireceğimiz segmentlerdir. Tüm parkurlara ait sürpriz segment etkinlikleri sizleri bekliyor.

Abone Olun

Haberleşme ağımıza katılın. Sürpriz etkinliklerden haberdar olun.

Katılım sağladınız.

bottom of page