top of page
Horizontal Black Text.png Orta.png

Skyrunner World Series

Etkinliğimizin 2024 yılı itibariyle Skyrunner World Series'in bir parçası olacağını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünya çapında yirmi yarıştan biri olacak etkinliğimiz ile, Skyrunner World Series ilk kez Türkiye'de olacak. Üst düzey sporcularla aynı etkinlikte koşmaya sizleri de bekliyoruz. Seri hakkında detaylı bilgi için: SWS.

Resmi Yarış Katkıları

Dünya Finali

Dünya Finali olarak yapılacak Sky Masters'a doğrudan katılım hakkı elde edebilirsiniz.

Skyrunner World Series Resmi Yarışı olan Sagalassos Sky Race Parkurunu tamamlayan İlk 10 Erkek ve İlk 10 Kadın sporcular Dünya Finaline gitmeye hak kazanıyor.

Para Ödülü

Finale katılma hakkı elde edin.

Skyrunner World Series yarışlarının tamamında olduğu gibi dereceye giren sporculara para ödülü verilecektir.

Sagalassos Sky Race parkurunu ilk 10 sırada tamamlayan sporcular 1000-100 Euro para ödülü kazanacaktır.

Puan

Parkurlarımız, ISF (International Skyrunning Federation) sertifikalı ve onaylıdır.

Sagalassos Sky Marathon ve Sagalassos Sky Race parkurlarımızı tamamlayan sporcular ISF Index puanı kazanacaktır.

2024

Skyrunner World Series'e (SWS) 2024 takviminde ilk kez ülkemizden bir yarış katılacak. SWS Mart ayında başlayıp Kasım ayında sona erecek. Sagalassos Sky Race parkurumuz ünlü atletlerin ve en iyi Türk sporcuların yarışına sahne olacak. Şimdiden 2024 takviminize etkinliğimizi ekleyerek hem yarış koşup hem de Burdur ve çevresini gezme imkanı sağlayın.

SWS 2024 resmi yarışı olarak yapılacak Sagalassos Sky Race parkuru 27km ve 2200m tırmanış içeriyor. Ağlasun ilçesi meydanında start alacak parkur, Roma kalıntılarından geçip yoğun tırmanış ve ardından teknik bir iniş ile Yeşilbaş Köyü'ne yönlenecek. Aynı zamanda ilk kontrol noktası olan Yeşilbaş Köyü'nden sonra tırmanışlarla başlayıp tarihi yola doğru inişe geçecek. Katılımcılar kısa bir tırmanış ile Sagalassos Antik Kenti'ne çıkacak ve Dünyanın en yüksek Antik Tiyatrosu'na ulaşılacak. Aynı zamanda ikinci kontrol noktası olan Antik Tiyatro'dan sonra hızlı bir bölüm ile son tırmanışa geçilecek. Dar patikalar ve taşlık zemin boyunca Akdağ tırmanışı katılımcıları zorlayacak. Bu tırmanışın sonrasında Gevenliova kontrol noktasına ulaşılacak. Ardından sedir ağaçlarının arasında çok hızlı bir iniş ile parkur tamamlanacak.

bottom of page