top of page

Genel Parkur Bilgileri

Etkinliğimizde koşulacak tüm parkurlara ait temel bilgiler aşağıda yer almaktadır. Ayrıntılı bilgi için parkurlara ait sayfaları incelemeyi unutmayın.

Işığın ve Ateşin Parkurları

Sagalassos Sky Ultra, tarihi parkurları ile eşsiz bir deneyimin parçası olmayı sunuyor. Yüksek rakımı ile dikkat çeken Sagalassos Antik Kenti, Burdur ilinin en önemli turizm değeridir. Aynı zamanda ülkemizin en büyük antik kentlerinden biri olan Sagalassos'u özel kılan birçok özellik mevcut. Psidia'lılar, ateş ve ışık ile antik kentler arasında haberleşerek saldırıları bertaraf etmişlerdir. Etkinlik parkurlarında ateş kulelerini kullanarak katılımcılara ve izleyenlere muhteşem bir görsel şov sunacağız.

Skyrunner World Series 20 yarışından biri olarak koşulacak etkinliğimiz bu seride ülkemizin ilk ve tek yarışı. Halihazırda dünya serilerinde koşulacak tek türk trail yarışı olan Sagalassos Sky Ultra birbirinden farklı parkur deneyimleri sunuyor. Ultra trail türünde gece koşulacak olan KAS80K , skyrunning türünde SSM42K ve SSR27K, trail running türünde STR17K, başlangıç düzeyinde AFR5K ve AKR2K olmak üzere 6 parkrumuz bulunuyor. Her seviyede katılımcı için tasarlanmış ışığın ve ateşin parkurlarında koşmaya bekliyoruz.

Ateşli kılıç

Parkur Türleri

Ultra Trail

KAS80K

Maraton mesafesi olan 42,195km den daha uzun arazi koşularına ultra trail denmektedir. Bu türde koşulacak Kremna Ultra 80K parkurumuz, cuma akşamı gün batımı ile başlayacak ve gece koşulacak.

Skyrunning

SSM42K, SSR27K

Skyrunning, 2000m rakımın üzerine çıkılan, yükseklik kazanımları ile ünlü ve zemin olarak oldukça teknik parkurlardır. Dağ zirvelerine tırmanış ve iniş içeren parkurlarımızdan Sky Marathon 42K ve Sky Race 27K bu türde koşulmaktadır. Ağlasun tarihi çınarın yanında cumartesi sabah başlayıp, aynı noktada son bulacaktır.

Diğer

STR17K, AFR5K, AKR2K

Teknik olmayan toprak yollarda ve köy sokaklarında koşulacak parkurlarımız şunlardır; Trail Run 17K, Fun Run 5K ve Kids Run 2K. Bu parkurlarda koşmak için deneyim şartı aranmamaktadır ve yeni başlayanlar için uygun özelliktedir.

TEMEL PARKUR BİLGİLERİ

Aaşağıda her parkura ait temel bilgileri bulabilirsiniz.

Uluslararası Derecelendirme

Etkinlik parkurlarımız üst düzey akreditasyonlara sahiptir. Parkuru başarı ile tamamlayarak uluslararası performans indeks puanları ve dereceleri elde edebilirsiniz.

Skyrunner World Series.png

SWS

Sagalassos Sky Race parkurumuz SWS resmi yarışı olarak yapılacaktır. Yarışta derece alan sporcular dünya sıralamasında yer alacaktır.

Utmb-index.png

UTMB QR

Kremna Ultra Trail, Sagalassos Sky Marathon, Sagalassos Sky Race ve Sagalassos Trail Run parkurları UTMB performans indeks puanı verecektir.

ITRA.png

ITRA

Kremna Ultra Trail, Sagalassos Sky Marathon, Sagalassos Sky Race ve Sagalassos Trail Run parkurları ITRA performans indeks puanı verecektir.

INL ITRA NL.png

INL

Kremna Ultra Trail, Sagalassos Sky Marathon, Sagalassos Sky Race ve Sagalassos Trail Run parkurları ITRA National League puanı verecektir.

ISF Logo.png

ISF

Sagalassos Sky Marathon ve Sagalassos Sky Race parkurları ISF performans indeks puanı verecektir.

bottom of page